Image Alt
This page is

TLENOTERAPIA

SESJE TLENOWE

W SPORCIE sesje tlenowe są określane mianem NATURALNEGO DOPINGU ze względu na poprawę możliwości wydolnościowych u sportowców. Światowa Agencja Antydopingowa (World Anti-Doping Agency) potwierdziła skuteczność działania tlenu i jego wykorzystanie nie zostało wpisane na listę zakazanych metod dopingu.

Sesje tlenowe są akceptowane ze względu na w pełni naturalne właściwości, które nie gwałcą zasad fair play oraz są zgodne z przepisami antydopingowymi obowiązującymi na całym świecie. Sesja tlenowa sprawia, że kolagen, który jest niezbędny do szybszej regeneracji mięśni i stawów, dociera do uszkodzonych fragmentów by zredukować istniejący stan zapalny.

Dzięki wysokiej zawartości tlenu zmniejsza się ryzyko odwodnienia organizmu oraz powstawania zakwasów, które są zmorą dla każdej osoby, podejmującej wysiłek fizyczny.

łagodzenie bólu
łagodzenie obrzęków
hamowanie rozwoju bakterii
przyspieszenie regeneracji organizmu

CZYM JEST 

Komora hiperbaryczna to innowacyjne urządzenie skonstruowane w celu dostarczenia tlenu do organizmu w warunkach podniesionego ciśnienia. Możliwość stworzenia warunków o zwiększonej atmosferze jest możliwe dzięki wykorzystaniu zaawansowanych materiałów oraz potrójnemu zamkowi, który zabezpiecza komorę przez niekontrolowanym rozszczelnieniem. Dodatkowym zabezpieczeniem jest system zaworów, który kontroluje poziom ciśnienia.

Innowacyjna i ergonomiczna kapsuła NT 2200 została zaprojektowana z myślą o pełnym komforcie pacjenta w pozycji siedzącej i leżącej. Wizyty w komorze hiperbarycznej zwane też „sesją tlenową” zapewniają jedną z najbardziej skutecznych metod dostarczenia tlenu do organizmu. Dzieje się tak, ponieważ zwiększone ciśnienie atmosferyczne w komorze hiperbarycznej niweluje fizjologiczne bariery tlenu. Zapewnia to jego większą ilość dostarczoną bezpośrednio do komórek.

Po wejściu do komory pierwszym etapem jest proces kompresji, a ciśnienie w komorze osiąga 1,3 ATA. Następuje wymiana powietrza przez koncentrator, dostarczając 93% tlen do komory. W następnym etapie jesteśmy przez kilkadziesiąt minut pod oddziaływaniem czystego tlenu. Tlen dostarczony do organizmu wspomaga jego szybką regenerację oraz pozwala osiągnąć lepsze rezultaty w trwających zabiegach rehabilitacji czy też procesach zdrowienia.

Dzięki zwiększonemu ciśnieniu tlen jest dostarczany do całego ciała i przenika nawet do miejsc słabo ukrwionych. Większy poziom tlenu stwierdza się w płynie mózgowo rdzeniowym jak i limfie. Organizm wykorzystuje tlen do przywrócenia homeostazy organizmu niwelując stany zapalne, cofając proces starzenia, przyspiesza regenerację trudno gojących się ran pobudzając komórki macierzyste. Ostatnim kończącym etapem jest dekompresja przez okres 15 min, kończąc sesję tlenową w komorze hiperbarycznej.

JAK POMAGA

NEUROLOGIA
znacząca redukcja uszkodzeń i efektywna stymulacja mózgu
KARDIOLOGIA
ratunek dla serca
ONKOLOGIA
skuteczna bariera dla zmian nowotworowych
CHIRURGIA OGÓLNA I CHIRURGIA PLASTYCZNA
szybki powrót do zdrowia po operacji, szybsze gojenie się ran pooperacyjnych
STOMATOLOGIA i INPLANTOLOGIA
implantacja bez powikłań, szybsze gojenie się ran
DERMATOLOGIA i MEDYCYNA ESTETYCZNA
naturalny sposób na piękną i zdrowa skórę
ORTOPEDIA i REUMATOLOGIA
rehabilitacja narządów ruchu nigdy nie była tak przyjemna, zmniejszenie dolegliwości bólowych, zmniejszenie obrzęków
CUKRZYCA
stopa cukrzycowa to już nie problem
AUTYZM
terapia u źródeł zaburzeń funkcjonowania mózgu
GINEKOLOGIA i POŁOŻNICTWO
sprawna i zdrowa młoda mama
ZABURZENIA SEKSUALNE
zastrzyk sił witalnych przy problemach z libido i zaburzeniami potencji
CHOROBY PRZEWODU POKARMOWEGO
skuteczne wsparcie procesów trawienia i przemiany materii
SPORTOWCY
tlenoterapia hiperbaryczna wykorzystywana jest również w sporcie

DLA KOGO

Hiperbaryczna sesja tlenowa stosowana jest w wielu dziedzinach medycyny klasycznej, ponieważ czysty tlen podawany w środowisku zwiększonego ciśnienia ma wszechstronne działanie uzdrawiające.

Sesja tlenowa ma korzystny wpływ na przebieg procesów metabolicznych zachodzących w tkance kostnej, chrząstce oraz w mięśniach szkieletowych.

WSKAZANIA

Regularne sesje z wykorzystaniem komory hiperbarycznej są rozwiązaniem, kiedy inne metody walki z dolegliwościami nie przynoszą oczekiwanych efektów. To w wielu przypadkach bezpieczny sposób na zmniejszenie dolegliwości spowodowanych:

 • kontuzjami
 • przewlekłym trądzikiem lub AZS (atopowym zapaleniem skóry)
 • rozległymi bliznami pooperacyjnymi
 • problemami z krążeniem
 • nawracającymi migrenami
 • cukrzycą
 • nadwagą

WPŁYW

Jest również wiele badań przeprowadzonych na
przestrzeni lat, które potwierdzają zbawienny wpływ sesji hiperbarycznych w
przypadku osób z:

 • autyzmem
 • ADHD
 • dziecięcym porażeniem mózgowym
 • udarem niedokrwiennym mózgu
 • FAS – Płodowym Zespołem Alkoholowym
 • boreliozą
 • depresją
 • zaburzeniami seksualnymi

PRZECIWWSKAZANIA

Przed wizytą w gabinecie zalecamy konsultację lekarską celem wykluczenia
przeciwwskazań zdrowotnych. Sesje nie są polecane:

 • kobietom w ciąży
 • osobom ze stwierdzoną padaczką
 • osobom z odmą płuc
 • po przebytej chorobie wieńcowej
 • w trakcie chemioterapii – podczas stosowania leków Doksorubicyna, Bleomycyna, Cisplatinum oraz leku Mafenide acetale
 • podczas infekcji wirusowej
 • przy zapaleniu nerwu wzrokowego

PRZED PIERWSZĄ WIZYTĄ

Ankieta

Przed skorzystaniem z sesji w komorze hiperbarycznej należy wypełnić ankietę, w której zawarte są pytania m.in. dotyczące stanu zdrowia. Ankieta dostępna jest w gabinecie i wypełnia się ją z osobą z obsługi bezpośrednio przed sesją.

W co ubrać się na sesję tlenową?

Można korzystać z zabiegu w stroju sportowym lub w stroju codziennego użytku. Warto zadbać o swój komfort i ubrać się w odzież, w której będzie nam wygodnie. Do środka nie powinniśmy wnosić urządzeń elektronicznych, aby móc w pełni wykorzystać ten czas na wyciszenie się, relaks, czy też medytację.

Wejście do komory hiperbarycznej

Osoby, które nie lubią ciasnych pomieszczeń (mają klaustrofobię) powinny spróbować czy będą mogły przebywać w komorze. Komora jest szczelnie zamykana, oczywiście w każdej chwili możemy przerwać sesję. Po zamknięciu wejścia do komory rozpoczyna się kolejny etap w którym wzrasta w jej wnętrzu ciśnienie. Wzrost ciśnienia jest odczuwalny, szczególnie w uszach, kiedy to powstaje uczucie „zatkanych uszu”. Warto wtedy otworzyć usta, aby dostosować ciśnienie w uszach do tego panującego na zewnątrz. Jeśli ktoś kiedyś leciał samolotem czując wzrost ciśnienia w uszach to jest to podobne doznanie. Rosnące ciśnienie w komorze hiperbarycznej wzrasta stabilnie przez okres kilku minut, aż do uzyskania odpowiedniej wartości. Ciśnienie jest utrzymywane przez dalsze 45 minut. W środku komory jest dostęp do tzw. komunikatora, dzięki któremu możemy przywołać obsługę naciskając w guzik, a także przez który możemy się ze sobą kontaktować i rozmawiać. Nie zawsze trzeba z niego korzystać, ponieważ dość dobrze słyszy się osobę mówiącą zza ściany komory, ale dla ułatwienia i bezpieczeństwa zastosowano takie rozwiązanie.

Wyjście z komory hiperbarycznej

Po upłynięciu ponad 45minut ciśnienie jest zmniejszane. Trwa to kilka minut. Ciśnienie w uszach się stabilizuje. Gdy ciśnienie się wyrówna następuje otwarcie komory hiperbarycznej i można wyjść na zewnątrz. Często metabolizm ciała jest pobudzony generując różnego rodzaju potrzeby, od toalety (przed sesją również należy skorzystać z toalety) po chęć zjedzenia. Dlatego warto mieć ze sobą jakąś przekąskę lub odwiedzić nasze klubowe hello! w którym na pewno znajdzie się coś odpowiedniego.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Atmosfera jaką wspólnie budujemy ma sprawiać, że poczujecie się tu zrelaksowani, pełni optymizmu i chęci do działania.

Mamy nadzieję, że już niebawem się spotkamy.

EVERGYM training & more

ul. Sienkiewicza 100
90-357 Łódź

+48 887 725 727
recepcja@evergym.pl

+48 663 709 709
biuro@evergym.pl

GODZINY OTWARCIA

poniedziałek – piątek
6:00 – 22:00

weekend
9:00 – 17:00

  ASK

  ODPOWIADAMY NA POTRZEBY NASZYCH KLIENTÓW

  To wszystko pozwala nam uważać się za klub w pełni profesjonalny i idący za najnowszymi trendami, a co najważniejsze odpowiadający na potrzeby naszych Klientów. Atmosfera jaką wspólnie budujemy ma sprawiać, że poczujecie się w nim zrelaksowani, pełni optymizmu i chęci do działania.

  Najlepsza siłownia w mieście. Mnóstwo przestrzeni, dużo sprzętu do ćwiczeń, wiele różnych zajęć fitness do wyboru, każdy znajdzie coś dla siebie. Organizowane są również zajęcia na siłowni z trenerem. Trenerzy są naprawdę przyjaźni i zaangażowni i pomocni w treningach i można uzyskać wiele rad.

  Dariusz Ł.

  Dobrze wyposażona siłownia. Nowy sprzęt. Nie ma tłoku. Mały ruch, pomocni i kulturalni ludzie . Sympatyczni pracownicy, duży plus że jest bardzo czysto jak na siłownie. Wyposażenie jest ok 🙂 Zdecydowanie polecam i daję maksymalną ilość pozytywnych gwiazdek 🙂 Ja na pewno tu wrócę po lockdownie.

  Natasza Z.

  Klub w ścisłym centrum z własnym bezpłatnym parkingiem. Extra wyposażony i bez tłumów. Każdy znajdzie coś dla siebie. Trenerki i trenerzy są zawsze pomocni. Do tego można pysznie i zdrowo zjeść w Hello barze, napić się kawy z profesjonalnego ekspresu a zimą posiedzieć przy kominku. Polecam!

  Sławomir N.

  Najlepsza siłownia w mieście. Mnóstwo przestrzeni, dużo sprzętu do ćwiczeń, wiele różnych zajęć fitness do wyboru, każdy znajdzie coś dla siebie. Organizowane są również zajęcia na siłowni z trenerem. Trenerzy są naprawdę przyjaźni i zaangażowni i pomocni w treningach i można uzyskać wiele rad.

  Dariusz Ł.

  Uwielbiam i za kadre, oferte i poziom zajec jak tez za ludzi, ktorzy tam cwicza, bez zadzierania nosa i buractwa. Fajny, wlasny parking. Czysto, mega czysto, pani sprzataczka non stop jezdzi z mopem. Recepcja uczynna i usmiechnieta. Wspaniale sie tam cwiczy, i fajne jest to, ze w sezonie mozna cwiczyc na patio na swiezym powietrzu.

  Marta O.

  Subtelnie, stylowo, w dobrym guście. I sprzęt fajny. Nie to, co te przeszklone siłownie dla pozerów, z widokiem na ruchliwą ulicę. Tu jest naprawdę w porządku, jak to się mówi 'z głową'. A to też oznacza, że zarówno obsługa/trenerzy jak i klienci, to ludzie rozsądni, bez przerostu (nomen omen) formy nad treścią.

  Bolek P.

  Zamknij

  Łódź, ul. Sienkiewicza 100

  GODZINY OTWARCIA:

  poniedziałek- piątek:
  6:00 – 22:00

  weekend:
  9:00 – 17:00

  OBSERWUJ NAS
  INFO